RAN GROUP KONAK PİER ETKİNLİĞİ

 

1985 yılında İzmir’de moda dünyasına açılan Ran Group, tüm Türkiye’de 100’ün üzerinde mağaza ile hizmet veren çok köklü bir kuruluştur. Bünyesinde bulunan 3 cafe ve 6 restaurant ile İzmir’lilerin tercih ettiği özel mekanlar arasında bulunmaktan son derece gurur duyar. 

Ran Group bünyesinde, Konak Pier’de 7 Aralık Cumartesi günü düzenlenen Blogger etkinliğine, İzmir’in en seçkin yemek ve moda bloggerları katıldı. Ran Group’un ilk defa düzenlediği etkinlikte; Ranello, Nar Artiz Gallery, Mandolin Cafe, %100 Rest. Cafe & More, Dükkan Steakhouse ve Adabeyi’nde turlar & tadımlık lezzetler ile küçük sürprizler yer aldı.

Etkinliğe katılan blog yazarlarını Ran Group sosyal medya yöneticisi Umut Candan, saat 11:00’de Mandolin Cafe’de karşıladı. Konak Pier’in tarihi dokusu ve muhteşem deniz manzarası eşliğinde sıcak içecekler ile başlayan toplantı, yarım saat boyunca keyifli sohbetler ile devam etti.

Ayda Benefrahim ve Defne Atakan’ın kurmuş oldukları, İzmir’e sanatsal olarak büyük bir katkı sağlayan Nar Artiz Gallery ile etkinliğe devam edildi. Dünyanın 7 fotoğrafçısı arasında gösterilen Ara Güler’in, “Ara Güler İle Bir Ömür” adlı sergisi, son gününde ziyaret edildi. Nar Artiz Gallery’de geçirilen tarih dolu anların ardından sıra Ranello’ya geldi. Yaratıcı ve özgün koleksiyonuyla, ayakkabı ve çanta sektörüne yeni bir soluk kazandıran Ranello, birbirinden şık aksesuarlarıyla da moda rüzgarına yön veren İzmir’li bir marka. Ranello mağazasında katılımcılara çok şık bir kemer hediye edildikten sonra, sıra dünya mutfağından, sıra dışı lezzetleri tatmaya geldi. 
İzmir’in geride kalan son 150 yılına tanıklık eden Konak Pier’in en gözde mekanlarından %100 Rest. Cafe & More ile tadımların ilk durağına gelindi. Yerdeki karolarından duvardaki taş dokularına kadar her bir detayıyla tarih kokan %100 Rest. Cafe & More, olağanüstü dekoruyla da sizleri adeta bambaşka bir dünyaya götürüyor. İşletme müdürü Aytül Öküzcüoğlu, müdür yardımcısı Mecit Demirçekiç ve Ran Group grup danışmanı Bahar Güngör Torcu tarafından karşılanan yazarlar, %100 Rest. Cafe & More locasında ağırlandı. Executive Şef Fatih Taşkesen’in enfes mutfağından çıkan lezzetler ile ziyafet başladı. 

Ara sıcak olarak, İtalyan mutfağından Carpaccio Trio Pesce, Mini Caprese ve çok farklı bir lezzet olan; Yılan Balığı Füme sunuldu. İzmir’lileri Sushi ile ilk defa Red Point Sushi markası altında buluşturan %100 Rest. Cafe & More; tadımlıklarına Tayvan’lı şef Sirisang Studiet’in çok özel uzakdoğu lezzetleri ile devam etti. Special Avacado Roll, California Roll ve Dragon Unagi Sushi ile uzakdoğu lezzetleri tadıldı. Daha sonra Fatih Şef’in çok özel Risotto Porcini ve %100 Ravioli lezzetleri sunuldu. Karidesli Noodle ile tekrar uzakdoğu mutfağı ziyaret edildi ve ardından ana yemek olarak %100 Bonfileli Peynir Fondü ile birlikte Fransız mutfağının en özel lezzetlerinden birisi olan, Cafe De Paris tadımıyla ikinci lezzet durağı olan Dükkan Steakhouse’a geçildi. 

Misafirlerini kapıda karşılayan işletme müdürü, Timur Mavibulut:”İzmir’de et yemek isteyen İzmir’lilerin Dükkan Steakhouse dışında bir yerde bu kalitede et yeme şanslarının olmadığını” söyledi. Ardından, kısa bir tanıtım gerçekleştirdi. 24 ila 90 gün arasında özel vakumlama sistemiyle dinlendirilen (Dry Aging Sistemi) etleri anlatan Mavibulut, ızgaranın başına geçerek çok özel lezzetleri misafirleri için hazırlamaya başladı. 
Dükkan’ın Füme Bacon’u ile başlayan tadımlıklar, özel olarak üretilen Dükkan Sucuk ve Dükkan Sosis ile devam etti. Arından Dry Aged File, Köz Patates ve Dükkan Steakhouse’un en farklı lezzetlerinden birisi olan Et Spagetti, bir kadeh kırmızı şarap eşliğinde blog yazarlarına sunuldu.
Üçüncü ve son durak olan, İzmir’lilerin en taze ve en lezzetli deniz ürünlerini, Konak Pier’in rıhtımı üzerine kurulmuş harika deniz manzarası eşliğinde yiyebileceği Adabeyi’ne geçildi. Şef Ahmet Ergül’ün konukları için hazırladığı: Enginar Fırın, Şakşuka, Cibes ve Turpotu, Kuru Börülce, Antep Ezme, Ahtapot, Köz Biber, Köz Patlıcan, Kabak Şayan, Kaya Koruk, Pancar ve Patlıcan Ezme mezeleri sırasıyla tadıldı. Adabeyi’nin ve şefin en özel lezzetlerinden birisi olan, Torik Lakerda servis edildi. Şevketi Bostan ve içerisinde 20’den fazla malzeme yer alan, yapımı bir o kadar zor ve ustalık gerektiren Uskumru Dolması ile tadımlar tamamlandı. 

Organizasyon için: Ran Group ailesine, sosyal medya yöneticisi Umut Candan’a, grup danışmanı Bahar Güngör Torcu’ya, %100 Rest. Cafe & More işletme müdürü Aytül Öküzcüoğlu’na, müdür yardımcısı Mecit Demirçekiç’e, Dükkan Steakhouse işletme müdürü Timur Mavibulut’a, Mandolin Cafe işletme müdürü Erhan Türkmen’e, Adabeyi işletme müdürü İnci Karakaş’a, Ranello ve Nar Artiz Galeri’ye, Şefler Fatih Taşkesen, Ahmet Ergül ve Sirisang Studiet’e ve tüm çalışanlara teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın