SALT BLOCK

IMG_7803IMG_8547

Nasıl Kullanılır?

1 – Bloğu al, Eğer tuz blok üzerinde pişirmek istiyorsanız, en az 4 cm kalınlıkta bir blok kullanılmasını öneriyoruz.

2 – Yavaşça ısıt Tuz bloğu Isıtma en önemli kısmıdır. Bir numaralı kural yavaş ve uzun sürede ısıtmaktır. Ocak üzerine bloğu yerleştirin. Bloğu, yaklaşık 100 oC veya en az 15 dakika süre ile, mümkün olan en düşük ayarda ısıtmaya başlayın. Sonra, 10 dk sürede yavaşça ısıyı arttırın. Bloğun yiyeceğinizi en iyi şekilde pişirmesi için ısıtılması yaklaşık 35 dk sürer.. Blok 20x30x4 cm’ den büyükse ısıtılması daha uzun bir zaman alacaktır. Daha küçük bloklar daha hızlı ısınacaktır. Hazır olduğundan emin olmak için, bloğa birkaç damla su serpebilirsiniz. Cızırdar ve hemen kaybolur ise, blok yemek pişirmek için yeterince ısınmış demektir.

3 – Et / Deniz Ürünleri / Sebzeleri bloğun üstüne yerleştir, Blok yeterince sıcak olduğunda, yaklaşık 250 ° C, pişirmeye hazır demektir. Ürünleri dikkatlice yerleştirin.

4 – Et / Deniz Ürünleri / Sebzeleri çevirerek pişirin. Plastik kullanmayın, ince bir metal spatula ya da maşa kullanın. Ürünü istediğiniz kadar pişirdikten sonra bloktan etleri alın ve ocağı kapatın.

İpucu: Tuz bloklarının kenarlarından yiyeceklerin yağı veya suyu akacaktır, nemli bir bezle silin.

5 – Bloğu soğut ve temizle Temizlemeden önce, tuz bloğunu en az bir saat, oda sıcaklığına kadar soğumasını bekleyin. Bir sünger, veya bezi nemlendirin. Sabun kullanmayın, tuz güçlü bir antimikrobiyal özelliğe sahip olduğu için deterjanlara gerek kalmadan temizlenecektir. Yiyecek kalıntılarını spatula veya sünger ile sıyırabilirsiniz.

6 – Bloğu sakla Tuz bloğunuzu mümkün olduğunca kuru tutmaya çalışın. Bir kağıt havlu veya temiz bir bezle kurulayın ve kaldırın. Nemli olmayan herhangi bir yerde özenle saklamanız, tuz bloğunuzu daha uzun süre kullanmanızısağlayacaktır.

7 – Ürünü satınalırken içinde durduğu ahşap çerçeveyi, ters çevirerek sofralarınızda nihale ve sunum amaçlı kullanabilirsiniz.

IZGARA ENGİNAR
MALZEMELER
2 adet sakız enginar
Sızma zeytinyağı
Değirmen biber
Yarım limon
SALTED GOODS BLOCK SALT
YAPILIŞI
Sakız enginarların en dıştaki kabuklarından bir sıra alıp , ortasından ikiye bölün. Bir kaşık ile ortasındaki tüylü kısmı aldıktan sonra kararmaması için limon suyu sürün.
Tuz bloğunu ocağa alın (kullanma talimatının detaylarına web sitemizden ulaşabilirsiniz) kısık ateşte ısıtın.
Enginarların üzerine bir fırça ile zeytinyağı sürün , değirmen biber serpin.
Block pişirmeye hazır hale geldiğinde enginarların her iki yüzünü kızarıncaya kadar pişirin.
Tuz bloğunu özel nihalesi ile sofranıza getirebilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın