Hikayemiz

Ankaralı 2 dost; biri Mülkiyeli diğeri ODTÜlü; 2014 yılında İzmir’e yerleşme kararı verdik. Farklı sektörler, farklı kariyer yolculukları derken ortak yönümüz hep birbirimize olan güvenimiz; hayattan beklentilerimiz, ailelerimiz için hayallerimiz oldu. Çocuklarımız için herkes gibi her şeyin en iyisini isterken; sadece istemenin yetmediğini, bu dünya için taşın altına bizim de elimizi koymamız gerektiğine inandık. İki dost olarak bu işte buluşmamız ise hayatta yaptığımız işten keyif alarak, çocuklarımıza yediremeyeceğimiz hiçbir şeyi yetiştirmeyelim ve iyi ki bunu yapıyoruz diyeceğimiz işler yapalım hayallerimizle oluştu. Kendimize nasıl davranılmasını istiyorsak, öyle davranalım, biz neler bulmak istiyorsak onları üretelim diyerek güven üzerine bir yola çıktık.

İyi tarım uygulamalarıyla çocuklarımızın yemesini istediğimiz ürünleri yetiştirmek ve bunları sevdiklerimizle paylaşmak üzerine çıktığımız yolda öğrenecek çok konumuz var; şükür bunun için isteğimiz, tutkumuz herkesten destek görüyor. Öğrendikçe görüyoruz ki doğru bilinen çok yanlış var; yolumuz uzun; iyi üretelim; iyi işleyelim ve sağlıkla ulaşalım sizlere, deneyimlerimizi paylaşarak çoğalalım. Neden sakız enginar? Çünkü enginar da bizim eksik bildiğimiz; tanıdıkça daha da çok sevdiğimiz bir tür.

İyi ürün, temiz gıda ve sakız enginar aşkı bizi sevgili Dilek Yetkiner ile buluşturdu. Kendisinin akademik birikimi yerel ve mevsiminde kendine has tarifler geliştirme heyecanı bizlere yolculuğumuzda eşlik ediyor. Enginarla tanışmak ve farklı reçeteler denemek isteyenleri Dilek Yetkiner tarifleriyle buluşturuyoruz.

View this post on Instagram

#Merhaba🤗 ismim Damla☺️ sanılanın aksine Mine değil🤭 aslında birebir sohbetlerde @minedolive hikayesini paylaşınca daha kolay akılda kalıyorum, onun için buradan herkese anlatmak istedim. Mine rahmetli kayınvalidemin ismi. Ağaçların çoğu o hayattayken onun talebiyle dikilmişti. Kendisi doğayı çok seven bir matematik öğretmeniydi. Özellikle doğal tarım yöntemlerinin kullanılmasını isteyen, bize göre her türlü zararlının doğaya faydası olacağına inanan, bunun için arazide hiçbir zirai ilacın kullanılmasına izin vermeyen biriydi. Bu konudaki isteğini halen tüm arazi için saygıyla uyguluyoruz. Eşim Mutlu ise maden mühendisi. İngilizce maden ‘mine’ demek. Hem eşimi, hem de kayınvalidemi kalıcı kılmak istedim. ‘d' de ben oluyorum☺️ peki zeytinyağı ile başlayan hikayeme enginar nasıl eklendi onu da pek yakında paylaşacağım #minedolive #emek #kendiişimiseviyorum #zeytinyağı #zeytin #sakızenginar #enginaraşkı #İyitarım #zehirsizsofralar #tarladansofranıza

A post shared by damla edes öz (@minedolive) on

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık